עורך דין עסקי

עולם העסקים במאה ה-21 מתאפיין במורכבות רבה. נדרשת התנהלות אחראית מכל הבחינות, לרבות בפן המשפטי. בהתאם ישנם מקרים רבים שבהם עורך דין לגישור עסקי הוא דמות מפתח שמונעת טעויות קשות ומאפשרת התנהלות אופטימלית. עו"ד אורי אילון הוא איש מקצוע בעל ניסיון רלוונטי רחב היקף שמתורגם לשירות מועיל.

תחומי הפעילות של עורך דין עסקי

* עריכת הסכמים – פעילות עסקית מבוססת על חוזים והסכמים. גם כשישנו אמון עמוק, וגם כשהמטרות זהות, עדיין חשוב מאוד לעגן את ההסכמות באופן פורמלי, חד-משמעי ומחייב מבחינה חוקית. בין השאר עורכים עורכי דין עסקיים הסכמי שותפים, הסכמי מייסדים, הסכמים עם ספקים והסכמים עם משקיעים.

* ייעוץ לקראת מיזוג או רכישה – על בסיס בחינה מדוקדקת של כלל ההיבטים המשפטיים הכרוכים בתהליך, וזאת על-מנת למנוע הפתעות לא רצויות בהמשך הדרך, כאלה שיהפכו את המיזוג או הרכישה לטעות קשה.

* אינטראקציות עם עובדים – תחום פעילות מובהק נוסף של עורכי דין עסקיים הוא יחסי עבודה. בקטגוריה זו נדרשים שירותים משפטיים רבים ובהם עריכת הסכמי עבודה (אישיים או קיבוציים), ייעוץ לקראת פיטורין, טיפול בתלונות עובדים, הגשת תביעות כנגד עובדים שפגעו בעסק ועוד.

* תביעות דיבה – עו"ד לענייני עסקים יכול להועיל גם כשגורם כזה או אחר משמיץ את העסק וישנו בסיס להגשת תביעה עבירה על חוק איסור לשון הרע.

שירות קשוב ומחויב בזמינות גבוהה

עורך דין עסקי נדרש קודם כל לבקיאות מקצועית. לאחר מכן ישנה חובת אחריות מלאה, ומתן כל שירות תוך התייחסות מעמיקה לכל פרט רלוונטי. זמינות גבוהה וקשב מלא ללקוח הן עוד שתי איכויות משמעותיות – ועם עו"ד אורי אילון תוכלו לסמן V על כל הנ"ל. לעו"ד אילון מחויבות אמיתית לכל מי שפונה אליו לעזרה, לכל מטרה שהיא, כך שהעסק יתנהל באופן אופטימלי מבחינה משפטית.

עורך דין לעסקים

היצמדות לחוק מהווה כמובן בסיס להתנהלות עסקית נכונה, ובהתאם התרומה של עורך דין לעסקים, גם קטנים וגם גדולים, בכל תחומי הפעילות, הינה משמעותית מאוד. עו"ד אורי אילון עוסק במשפט מסחרי, כך שיש לו יכולת לספק מקסימום תועלת לכל חברה, בשלל דרכים ובכל נקודת זמן.

מהם השירותים שמעניק עורך דין לעסקים?

* ליווי מקיף – שירות כולל שמבטיח מענה מקצועי לכל צורך מכל סוג: עריכת הסכמים, בדיקה מדוקדקת של חוזים, הגשת תביעות בכל מקרה של פגיעה באינטרסים העסקיים, ייעוץ שמקדים תרופה למכה ומונע הסתבכויות, ועוד.

* ייצוג בערכאות שיפוטיות – השאיפה של כל עסק היא כמובן להימנע מהגעה לבתי משפט, לא כתובעים ולא כנתבעים. התנהלות זהירה ואחראית, בהתאם להנחיות של עורך דין מיומן, מפחיתה את הסיכון, אבל גם כך ייתכנו מקרים שבהם חברה נתבעת או תובעת. למשל, עקב הפרת חובת סודיות, מפני שעובד לשעבר טוען כי פוטר בניגוד לחוק, בעקבות הכפשות לא מבוססות שמצדיקות תביעת דיבה, ועוד. במצב כזה עורך דין יפעל כדי לנסות לפתור את הבעיה בלי להגיע בית משפט, ואם אין ברירה – ייצג את החברה בהליך המשפטי כדי למצות את זכויותיה.

* עריכת הסכמים ספציפיים – הסכם מכל סוג שהוא מהווה התחייבות חד-משמעית, גם של העסק וגם כלפי העסק. לכל הסכם יש השפעה ניכרת על ההתנהלות השוטפת, לאורך זמן רב. בהתאם נדרשת תשומת לב מלאה לכל פרט, ולא פחות חשוב, ניסוח מדויק וברור – כך שההסכם אכן ימלא את ייעודו. בין השאר עורכים עורכי דין בתחום העסקים הסכמי שותפים, הסכמי משקיעים, הסכמים עם עובדים (גם אישיים וגם קבוצתיים), הסכמים עם ספקים, הסכמי שכירות, הסכמי זכיינות ועוד.

התאמה מלאה לכל עסק ספציפי

על-מנת שהתרומה של עורך דין לעסקים תהיה מקסימלית, הוא חייב להתאים את השירות באופן מושלם למאפיינים הספציפיים של כל עסק. עו"ד אורי אילון אמון על מתן שירות בהתאמה מלאה שכזו, מתוך מודעות לאחריות הרבה שמוטלת על עורך דין בתחום העסקי. בנוסף הוא מביא לידי ביטוי בקיאות, רצינות, אמינות ומחויבות לשקיפות מוחלטת כך שהלקוח יוכל לקבל את ההחלטות הנכונות ביותר עבורו.

עורך דין לעסקים קטנים

לעסקים גדולים יש במקרים רבים מחלקה משפטית או משרד עורכי דין שפועל עבורם באופן קבוע. עסק קטן לא יכול כמובן להרשות לעצמו הוצאה גדולה – אבל ישנם מקרים שבהם התועלת שמספק עורך דין לעסקים קטנים הינה קריטית. עו"ד אורי איילון הוא מומחה למשפט מסחרי ובעל ניסיון רלוונטי בעזרה לעסקים משפחתיים ולעסקים קטנים.

איך עוזר עורך דין לעסקים קטנים?

* מניעת אי ודאות – עסקים גדולים יכולים, לפעמים, לספוג טלטלות ואפילו משמעותיות. עסק קטן עלול לקרוס לנוכח כל מכה, כולל קלה יחסית. בהתאם חשוב מאוד למזער את מרחב אי הוודאות מכל הבחינות, כולל כמובן בהיבט המשפטי.

* מניעת הסתבכויות – כל תסבוכת משפטית עלולה לגרום נזק כבד לעסק קטן. לעסקים קטנים אין את המשאבים הנחוצים למערכה משפטית ממושכת, שעלולה להיות מלווה בפגיעה תדמיתית קשה, ולכן חובה להקדים תרופה למכה ולהיעזר בידע של עורך דין מומחה לדיני מסחר כדי לצמצם את הסיכון להסתבכויות.

* הסכמים שמעגנים באופן חד וברור את כל האינטרסים המהותיים – על-מנת להבטיח התנהלות אופטימלית מול ספקים, עובדים וגם בין השותפים, נדרשים חוזים מדויקים. עורך דין מנוסה יודע לגבש הסכם שמבטיח מענה אפקטיבי לכל תרחיש.

* ייצוג מול הרשויות – הרשות המקומית, בנקים, הוצאה לפועל ועוד. ייצוג משפטי מבטיח את מיצוי הזכויות הרלוונטיות, ובאופן כללי ממשק יעיל מול גופים אלה.

* סיוע בגבייה – אחת מנקודות התורפה של עסקים קטנים היא גביית תשלומים מלקוחות. למרבה הצער ישנם מי שמנסים לדחות תשלום עבור סחורה או שירות שכבר ניתנו, ואפילו מנסים להתחמק מהתחייבותם. עבור עסק קטן, כל תשלום שלא מתבצע בזמן עלול לערער את תזרים המזומנים ולהקשות על ההתנהלות השוטפת. בעזרת עורך דין שמבהיר ללקוחות סוררים את המחיר של אי תשלום בזמן, התופעה נעלמת.

ייצוג מחויב מכל הלב

השירות שמעניק עורך דין לעסקים קטנים חייב כמובן להיות איכותי כאילו מדובר בעסק גדול. עבור עו"ד אורי אילון זהו דבר מובן מאליו, והוא מסייע לכל עסק מכל הלב, בזמינות גבוהה ומתוך מחויבות אמיתית להעניק מקסימום תועלת.

ייעוץ משפטי לעסקים

כל עסק מתמודד בימינו עם מגוון רחב של אתגרים מורכבים: שינויים טכנולוגיים דרמטיים, רגולציה שעלולה להיות מכבידה, לקוחות תובעניים, תחרות קשה, התייקרות תשומות נחוצות ועוד. על כל אלה יש להוסיף גם את הרובד המשפטי. עסק שלא יתנהל בחוכמה ובהתאם לכל החוקים הרלוונטיים לגביו עלול למצוא עצמו בצרות. בהתאם ישנה תועלת של ממש לקבלת ייעוץ משפטי לעסקים, כמובן מעורך דין שזוהי המומחיות שלו. עו"ד אורי אילון מספק שירותי ייעוץ לעסקים מכל הסוגים, מתוך מודעות לאחריות הרבה שבמתן שירות זה.

התועלות המשמעותיות של ייעוץ משפטי לעסקים

* אפס טעויות – כל טעות בהתנהלות אשר נובעת מחוסר בקיאות משפטית עלול לגבות מכל עסק, בכל תחום, מחיר יקר מאוד. ייעוץ משפטי של עורך דין מנוסה מונע שגיאות קשות ובכך מספק שכבת הגנה חיונית לעסק.

* בדיקת היתכנות לתביעות – כשהאינטרסים העסקיים של חברה נפגעים, מכל סיבה שהיא, ייעוץ משפטי של מומחה מאפשר לבעלי החברה להבין האם ישנה היתכנות להגשת תביעה מתאימה. כך למשל כשגורם מסוים משמיץ את העסק, כדאי לבחון הגשת תביעת דיבה, ובמקרה של הפרת חובת סודיות תוגש תביעת נזיקין.

* מימוש אופציות מיזוגים ורכישות באופן אחראי – רכישת עסק אחר או התמזגות עם חברה מסוימת הם מנופי צמיחה משמעותיים בכל תחום. כדי לממש הזדמנויות מסוגים אלה בדרך הטובה ביותר האפשרית, חשוב להתנהל באופן אחראי, ובפרט לבחון את ההיבטים המשפטיים.

* הקמת עסק בדרך הבטוחה – לקראת הקמת עסק כדאי להתייעץ עם עורך דין בנוגע למבנה המשפטי של החברה, לגבי הסכם המייסדים או השותפים, בכל הנוגע לחוזי העסקה, הסכמי שכירות, הסכם זכיינות אם העסק מתנהל בקונספט הזה ועוד.

ייעוץ סבלני ומקיף, בגובה העיניים

ייעוץ משפטי לעסקים חייב להיות מקיף ומעמיק מאוד. דגש נוסף הוא מתן הסברים ברורים, בגובה העיניים, כך שגם מי שאינו משפטן יוכל להבין בדיוק בפני מה הוא ניצב וכיצד כדאי לו לנהוג. עו"ד אורי אילון מקפיד על כל הנ"ל, ומביא לידי ביטוי הן בקיאות מקצועית והן יחס אישי לכל לקוח.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

עוד בנושא

עורך דין דיני עבודה מומלץ
דיני עבודה

משרד עורכי הדין גוב-ארי אילון, שהוקם בשנת 1981, מציע שירותים מקיפים ומקצועיים בתחום דיני העבודה. אנו מביאים עמנו ותק וניסיון עשיר של מעל ארבעה עשורים

קרא עוד >>
ייעוץ חברות ועסקים

ליווי משפטי מקיף לעסקים וחברות בכל שלבי הפעילות ניהול עסק או חברה כרוך בהתמודדות מתמדת עם אתגרים משפטיים מגוונים. החל משלב ההקמה, דרך היבטים של

קרא עוד >>
בוררות עבודה עסקית וכללית

סכסוכים במקום העבודה או בין שותפים עסקיים יכולים להיות הרסניים לארגון, לפגוע באווירה, בתפוקה ובתוצאות הכלכליות. כמו כן, מחלוקות משפטיות מסחריות עלולות לגרור התדיינויות ממושכות

קרא עוד >>