גירושים בהסכמה

הסכם גירושים בהסכמה

בעידן שבו מספר מקרי הגירושין נמצא במגמת עלייה משמעותית, ומתמשכת, ישנם באופן טבעי יותר ויותר מקרים של גירושים בהסכמה מלאה וברוח טובה. הרבה אנשים מבינים שהקונספט של "נחיה ביחד לנצח" לא בהכרח תקף עוד במאה ה-21, ובוודאי שאין סיבה להמשיך לחיות חיים שאינם החיים הטובים ביותר שיכולים להיות לנו. הסכמה מונעת מלחמות, מקצרת את פרק הזמן עד להשלמת התהליך ומאפשרת פתיחת פרק חדש בחיים בלי משקעים מיותרים. גירושים מתוך הסכמה גם מצמצמים את הפגיעה בילדים אם יש כאלה. עו"ד יואל גוב-ארי מסייע להתגרש בהסכמה באופן אופטימלי.

דגשים חשובים לגבי גירושים בהסכמה

  • ייעוץ משפטי – גם כשהגירושים מתבצעים ברוח טובה, מומלץ בחום לקבל ייעוץ משפטי על-מנת להימנע מהפתעות לא נעימות. הייעוץ ניתן בכל מקרה בדיסקרטיות מלאה, כך שהוא לא ישפיע על המצב, ומצד שני תקבלו מידע רלוונטי ובפרט הפניית תשומת הלב לנושאים שלא חשבתם עליהם.
  • הסכם מפורט – ההסכם שמעגן את הדרך שבה תתבצע הפרידה חייב להיות מפורט ככל האפשר. דגש נוסף הוא התאמה מדויקת למקרה הספציפי שלכם. כמו כן חשוב לכלול בו התייחסות גם לעתיד, ובפרט מנגנונים לפתרון קונפליקטים שעלולים להיווצר, למשל סביב דרך גידול הילדים. גם אם בנקודת הזמן הנוכחית יש ביניכם הסכמה מלאה בכל סוגיה, בעתיד ייתכנו חילוקי דעות ורצוי להיערך לכך.
  • אישור – הסכם הגירושים צריך לקבל את אישורו של בית משפט לענייני משפחה, או של בית דין דתי (בית דין רבני / שרעי וכו'), ורק אז הוא מקבל תוקף משפטי.
  • גט – לאחר שההסכם מאושר, השלב האחרון בתהליך הוא קבלת הגט – פעולה שמתבצעת באופן טבעי אך ורק בבית דין דתי.

תהליך גירושים בהסכמה

עו"ד יואל גוב-ארי מסייע כאמור למי שבוחרים באופציה של גירושים בהסכמה לעבור את התהליך באופן היעיל ביותר, במינימום זמן ותוך שמירה על האינטרסים המהותיים. השירות כולל ייעוץ במידת הצורך, ועריכת הסכמי גירושים מדויקים ומנוסחים בבהירות מרבית. מאפיינים נוספים של השירות הם קשב מלא אליכם, כך שההסכם ישקף את הרצונות שלכם, וכמובן גם את הצרכים המהותיים, ושקיפות מוחלטת.

מסלול מהיר ומכבד לסיום הנישואין

גירושין הם תמיד תהליך מורכב ורגשי, אך כשבני הזוג מסכימים על עיקרי הפרידה, ניתן לחסוך הרבה כאב, זמן ומשאבים. גירושין בהסכמה מאפשרים לצדדים להיפרד בכבוד, תוך התחשבות בצרכים של כל המעורבים, ובמיוחד של הילדים.

משרד עורכי הדין גוב-ארי אילון מתמחה בליווי והובלה של הליכי גירושין בהסכמה מזה למעלה מארבעה עשורים. אנו מביאים ניסיון עשיר, גישה רגישה ומקצועית, וידע נרחב בתחום דיני המשפחה.

הדרך שלנו מתחילה בפגישה אישית עם כל אחד מבני הזוג, בה אנו לומדים להכיר את הנסיבות הייחודיות, את הצרכים והרצונות של כל צד. משם, אנו עוברים לסייע בגיבוש ההסכם שיסדיר את כל ההיבטים הקשורים לפירוק התא המשפחתי.

הסכם הגירושין המוסכם אמור להתייחס למגוון רחב של נושאים – החל מחלוקת רכוש, חובות וזכויות פנסיוניות, עבור בקביעת משמורת ולוח זמני שהייה עם הילדים, וכלה בהסדרת מזונות אישה וילדים. כל זאת תוך שיקוף רצונות הצדדים והתאמה למצב המשפטי.

תפקידנו הוא לוודא שההסכם מאוזן, שהוא לוקח בחשבון את טובת כל הצדדים, ושהוא עומד בדרישות החוק והפסיקה. אנו נדאג לנסח את ההסכם בצורה בהירה וחד משמעית, כך שימנע מחלוקות פרשנות בעתיד.

מרגע שההסכם מגובש וערוך, אנו נדאג להגישו לאישור בית הדין הרבני או בית המשפט לענייני משפחה, ולקבל לו תוקף של פסק דין. בדרך זו, הצדדים נפרדים לשלום כשבאמתחתם מסמך משפטי מחייב המסדיר את כל ההיבטים של הפרידה.

היתרונות של גירושין בהסכמה פשוטים וברורים – חיסכון עצום בזמן (מדובר על תהליך קצר משמעותית בהשוואה לגירושין בבית המשפט), הימנעות מהוצאות משפטיות גבוהות, דיסקרטיות ושליטה של הצדדים בתנאי הפרידה.

אך מעבר לכך, הליך הסכמי מאפשר לצדדים לפרק את הנישואין מתוך הידברות ודיאלוג מכבד. זה מסייע להפחית את רמות הקונפליקט, ולאפשר לבני הזוג לשמור על יחסים תקינים יותר לעתיד – דבר חשוב ביותר כאשר יש ילדים משותפים.

במשרד עורכי הדין גוב-ארי אילון תמצאו שילוב ייחודי של ניסיון משפטי נרחב ביחד עם גישה פרקטית, ענייניות ואמפתיה. נשמח ללוות אתכם ביד מקצועית ובלב פתוח לאורך כל הדרך אל עבר סיום הנישואין בדרך ההסכמה.

אתם לא לבד במסע הזה. בואו נצעד אותו יחד, צעד אחר צעד, בדרך המהירה, המכבדת והמוסכמת ככל האפשר.

צרו עמנו קשר כבר עכשיו ונתחיל את התהליך שיאפשר לכם לפתוח דף חדש בחיים.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

עוד בנושא

עורך דין עסקי
עורך דין עסקי

עולם העסקים במאה ה-21 מתאפיין במורכבות רבה. נדרשת התנהלות אחראית מכל הבחינות, לרבות בפן המשפטי. בהתאם ישנם מקרים רבים שבהם עורך דין לגישור עסקי הוא

קרא עוד >>
עורך דין דיני עבודה מומלץ
דיני עבודה

משרד עורכי הדין גוב-ארי אילון, שהוקם בשנת 1981, מציע שירותים מקיפים ומקצועיים בתחום דיני העבודה. אנו מביאים עמנו ותק וניסיון עשיר של מעל ארבעה עשורים

קרא עוד >>