בוררות דיני עבודה

גם במקומות עבודה שבהם המעסיקים מתנהלים בהגינות מרבית והעובדים מסורים לעסק או לארגון, ייתכנו מצבים שבהם היחסים בין הצדדים עולים על שרטון. בנוסף ישנם מקרים שבהם לתפישתו של עובד המעסיק מתנהל באופן לא הולם אשר מקפח את זכויותיו. גם למעסיקים עשויות להיות טענות, גם כנגד עובד בודד וגם ביחס להתארגנות של עובדים. בכל מקרה כזה, כדאי לשקול את האופציה של בוררות. חשוב להדגיש כי גם כשמתנהלת בוררות דיני עבודה עדיין תקפים כמובן, ולכן חשוב להפקיד את המשימה בידיים מנוסות במיוחד. עו"ד אורי אילון עורך בוררויות בתחום העבודה על בסיס בקיאות בנושא וניסיון רלוונטי נרחב.

מה חשוב לדעת על בוררות דיני עבודה?

  • מניעת פגיעה במוניטין – הליכים משפטיים עלולים לפגוע במוניטין של החברה, משום שלא ניתן למנוע את פרסום כל הפרטים שעולים במהלך הדיונים. לעומת זאת בוררות יכולה להתנהל באופן דיסקרטי לחלוטין, כך ששמה הטוב של החברה יישמר.
  • קיצור פרק הזמן עד להכרעה – מערכת המשפט בישראל מתנהלת כידוע בעצלתיים, וגם בבתי הדין לעבודה העומס הרב עלול להוביל להתארכות התהליך המשפטי. בוררות לעומת זאת ניתן להשלים תוך זמן קצר, וכך להבטיח לשני הצדדים הכרעה הוגנת ומהירה. בדרך זו יכולים גם המעסיק וגם העובד לקבל את ההחלטות המיטביות עבורם לאחר שהבורר פוסק במחלוקת ביניהם.
  • אישור בית הדין לעבודה – אחר סיום הבוררות ניתן לפנות לבית הדין לעבודה ולקבל תוקף של פסק דין להליך הבוררות.

הוגנות, יעילות ומקצועיות

בוררות דיני עבודה מתנהלת כאמור ביעילות רבה. דגש נוסף בתהליך הוא הוגנות, כשלמעשה מטרת הבורר היא גם להבטיח צדק וגם להביא לידי ביטוי הזכויות והאינטרסים של שני הצדדים, הן המעסיק והן העובד/ים. הניסיון הרלוונטי של עו"ד אורי אילון והיושרה המקצועית שלו מבטיחים גם הוגנות וגם יעילות, ועוד כדאי לדעת ששירות זה ניתן בזמינות גבוהה על-מנת לסיים את הקונפליקט תוך זמן קצר.

בוררות בדיני עבודה לפתרון יעיל ומהיר לסכסוכי עבודה

פתרון יעיל ומהיר לסכסוכי עבודה

סכסוכים בין עובדים למעסיקים הם תופעה נפוצה שעלולה לגרום לנזקים משמעותיים לשני הצדדים. בין אם מדובר במחלוקות על שכר, הפרת חוזה, פיטורים או כל נושא אחר, הליך בוררות מהווה פתרון יעיל, מהיר וחסכוני לפתרון הסכסוך מבלי להגיע לבית המשפט.

משרד עורכי הדין גוב-ארי אילון מציע שירותי בוררות מקצועיים ומנוסים בתחום דיני העבודה. הודות לניסיון הרב שצברנו מאז הקמת המשרד ב-1981, אנו מביאים הבנה מעמיקה של החוק ושל הדינמיקה הייחודית של יחסי עובד-מעביד.

הליך הבוררות מתנהל בפני בורר ניטרלי ומוסמך, בדרך כלל עורך דין דיני עבודה המומחה בתחום, שנבחר בהסכמת שני הצדדים. הבורר מקיים דיונים, שומע עדויות ובוחן ראיות בדומה להליך משפטי. עם זאת, התהליך מהיר ויעיל יותר, תוך גמישות וחיסיון רב יותר מהליך בבית המשפט.

עורכי הדין שלנו מנוסים בניהול בוררויות, הן כבוררים מוסמכים והן כמייצגים משפטיים של הצדדים. נדאג לייצג את האינטרסים שלכם בצורה הטובה ביותר, תוך שמירה על זכויותיכם וחתירה להשגת פתרון הוגן ומוסכם במהירות האפשרית.

בנוסף לבוררות בדיני עבודה, משרדנו מציע גם שירותי גישור וייעוץ מקיף במגוון נושאים הקשורים ליחסי עבודה. נשמח לעזור לכם להימנע מלכתחילה ממחלוקות ולפתור בעיות בטרם יגיעו לכדי סכסוך משפטי.

אם אתם שוקלים פנייה לבוררות בנושא הקשור לעבודה, אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו לייעוץ ראשוני. נבחן את המקרה שלכם, נסביר על התהליך ונעריך את סיכויי ההצלחה בבוררות. המטרה שלנו היא להגיע לפתרון מהיר ויעיל עבור הלקוח, תוך חיסכון בזמן ובעלויות מיותרות.

צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח להעמיד את הניסיון והמומחיות שלנו בבוררות דיני עבודה לטובתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

עוד בנושא

גירושים בהסכמה
גירושים בהסכמה

הסכם גירושים בהסכמה בעידן שבו מספר מקרי הגירושין נמצא במגמת עלייה משמעותית, ומתמשכת, ישנם באופן טבעי יותר ויותר מקרים של גירושים בהסכמה מלאה וברוח טובה.

קרא עוד >>
עו"ד ירושה
ייעוץ חברות ועסקים

ליווי משפטי מקיף לעסקים וחברות בכל שלבי הפעילות ניהול עסק או חברה כרוך בהתמודדות מתמדת עם אתגרים משפטיים מגוונים. החל משלב ההקמה, דרך היבטים של

קרא עוד >>